Gmina Platerówka

Festyn Strażacko - Dożynkowy

W dniu 05 września 2021 roku odbył się FESTYN STRAŻACKO - DOŻYNKOWY w gminie Platerówka. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, którą poprowadził ks. Franciszek Mucha. W trakcie mszy poświęcone zostały wieńce przygotowane na tę okazję przez sołectwa. Po mszy świętej w barwnym korowodzie wszyscy przeszli spod kościoła na boisko sportowe LZS „Orzeł Platerówka” w Platerówce, gdzie odbyły się dalsze obchody święta plonów. Tradycyjnie część dożynkową rozpoczął obrzęd przekazania chleba przez Starościnę i Starostę Dożynek, którymi w tym roku zostali Państwo Paulina i Mateusz Krawiec, Wójtowi Gminy Panu Krzysztofowi Halickiemu. Następnie Wójt Gminy Platerówka podziękował Starostom Dożynkowym, Rolnikom oraz Mieszkańcom Gminy za pachnący bochen chleba. Pierwszą szczyptą dożynkowego chleba Wójt Gminy podzielił się z Proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Platerówce Ks. Franciszkiem Muchą, a następnie staropolskim obyczajem z Gospodarzem Parafii udali się dzielić chlebem ze Wszystkimi Mieszkańcami oraz gośćmi. Swoje występy artystyczne zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce, zespół Malwy oraz Zespół Jarzębina.

W trakcie festynu OSP Platerówka oraz OSP Włosień podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do wygrania  przez gminę "Frekwencyjnej Bitwy o wozy - II tura" oraz do zakupu dwóch nowych wozów strażackich, które zostały zaprezentowane podczas pokazu strażackiego. 

O godzinie 20:00 odbył się taniec ogni GRUPY FIRE SHOW INCENDIO. Po czym rozpoczęła się zabawa taneczna. 

W uroczystości gościliśmy Posła na Sejm RP Panią Ewę Szymańską, Posła na Sejm RP Pana Stanisława Żuka, Senatora RP Pana Rafała Ślusarz oraz przedstawicieli władz  z sąsiednich samorządów. 

Każdy uczestnik festynu mógł zakosztować przepysznej grochówki oraz posilić się pieczenią i kiełbaską. W trakcie imprezy odbywały się również gry i zabawy dla małych i dużych uczestników.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-29 10:23:31przez:
Opublikowano:2021-09-29 11:28:37przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Platerówka
Odwiedziny:244

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.