Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej

Temat i cel konkursu
1. Konkurs ogłoszony jest pod hasłem ?Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy?. Tematem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść projektu KRUS ?Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś?. Projekt integruje wszystkie dotychczasowe formy oddziaływania prewencyjnego KRUS, takie jak: kampanie, szkolenia, konkursy, stoiska informacyjno-prewencyjne, publikacje, działania na rzecz właściwej produkcji i dystrybucji bezpiecznych środków stosowanych w rolnictwie oraz sprzętu i odzieży ochronnej dla rolników.
2. Działanie służy popularyzowaniu zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, co wpływa na zmniejszenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych w rolnictwie.
3. Konkurs promuje prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje ?Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat?.
4. Materiały edukacyjne dotyczące tematyki rymowanki dostępne są na stronie internetowej KRUS www.gov.pl/krus w sekcjach: Kampanie prewencyjne https://www.gov.pl/web/krus/kampanie-prewencyjne oraz Materiały popularyzatorskie https://www.gov.pl/web/krus/materialy-popularyzatorskie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-02-12 10:26przez:
Opublikowano:2024-02-12 10:35przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Platerówka
Odwiedziny:138

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.